Zdenka Gregorová miluje prírodu a nachádza v nej inšpiráciu. Pod značkou Gnatural maľuje oblečenie a bytové doplky s botanickými motívmi. Hoci je veľmi obľúbený divý mak a lúčne kvety, zimné obdobie má tiež čo ponúknuť. Zdenka objavila čaro zimných tráv a preniesla ich krásu na vankúše, ktorým sa nedá odolať.

Hygge u vás doma

Verím, že ste sa s týmto dánskym pomenovaním pohodlíčka a úžasnej atmosféry stretli. Jednoduché motívy inšpirované zimnou prírodou sa k škandinávskemu štýlu hodia.

Aj “nudné” holé konáriky majú svoje čaro. Len ho treba objaviť a vedieť oceniť. Vyberte jednoduchú vázu (hoc aj starú sklenú fľašu) a vložte do nej niekoľko nahých vetvičiek. Po gauči rozmiestnite vankúše s elegantnou a nevtieravou farebnou kombináciou.

Farebné bobuľky

Tie v zime potešia nielen hladné vtáctvo, ale aj naše oči. Šišky, farebné plody a hnedé či ihličnaté vetvičky sú naším obľúbeným materiálom na tvorbu voňavých prírodných dekorácií. Ak nemáte kam zavesiť skutočný veniec, ten namaľovaný na vankúši azda budete mať kde položiť.

Očarujúce trávy a divé burinky

Vidíte ich tancovať vo vetre a počujete šuchot snehových vločiek, ktoré dopadajú na ich suché trsy? Skúste zavrieť oči a predstavte si túto nádheru plus svieži zimný vdzuch k tomu! Aj kúsok z toho si môžete preniesť domov.

Či už v podobe mäkkého vankúša, o ktorý sa opriete so šálkou voňavého čaju v rukách, alebo v podobe štóly na stole.

Zdenkinu tvorbu môžete sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: