Po praktickom článku o tom, ako označovať výsevy a priesady, sa dnes prenesieme k bylinkám. Čítali ste tajomstvo pekných byliniek? Ak nie, tak si prečítajte. Doplnkom ku krásnym, zdravým bylinkám sú originálne zápichy.

Pestovanie byliniek na balkóne či v záhrade

Ak ste úplný začiatočník a hrozí, že by ste bylinky nerozoznali, je to jasné. Označovacie zápichy sú pre vás nielen pekným doplnkom, ale aj praktickou pomôckou.

Môžete si vyrobiť vlastné, alebo si vyberte z ponuky šikovných slovenských autorov, ktorí vám pripravia také zápichy, aké potrebujete. Mnohí ponúkajú možnosť výroby zápichov namieru. Jednoducho si objednáte označovače s názvami byliniek, ktoré pestujete.

Pri výbere zvážte, aké odolné zápichy potrebujete. Tie s drevenou “nôžkou” časom odhnijú. Kriedový nápis zasa nie je vhodný do exteriéru, preto tabuľkové zápichy používajte len na balkóne či v kuchyni.

Jednoduché zápichy z dielne Patina.s.Martinou vám ponúkajú možnosť napísať si čokoľvek potrebujete kriedou alebo bielou pastelkou. Sú nevtieravé a veľmi trefne doplnia vašu balkónovú výsadbu:

Kovové “nôžky” vydržia veľmi dlho a nápis vypálený do dreva nezmyje dážď a nevybledne na slnečných lúčoch. Ručne vypaľované zápichy s kovovou “nôžkou” pre vás pripraví Anna pod značkou HerAn:

Originálne sú hlinené zápichy s kovovou “nôžkou”, ktoré vyrába Janka pod značkou Rylance. Môžete ich použiť na balkóne i v záhone:

Keramické, glazované zápichy z dielne Dagmar Vrtelovej DagGlaSs sú ideálnym doplnkom bylinkového zákutia na chalupe. Aj vy si predstavujete, ako by sa krásne vynímali v babičkiných bylinkách?

Drevené zápichy so šmrncovnými nápismi od značky STAMIDESIGN sú zasa praktickým doplnkom črepníkových byliniek v paneláku:

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: