Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, čím by ste mohli nahradiť polystyrén alebo sivú aranžérsku hmotu? Riešením môžu byť staré noviny alebo letáky! Vyrobte si DIY dekoráciu zo starého papiera podľa jednoduchého návodu.

Výplň do všetkého možného

Pomocou starého papiera si viete pripraviť celoročnú aj sezónnu dekoráciu. Teraz na jar môže guľa (alebo iný tvar) dobre poslúžiť na vyplnenie košíkov alebo misiek, do ktorých naaranžujete jarné ozdoby. Bahniatka, mach, konáriky, kvety, vajíčka, škrupinky, pierka…

Letáky či noviny pokrčte a nabaľujte, kým nezískate požadovaný tvar a veľkosť výplne:

Papier prekryte

Papierovú guľu prekryte machom, lišajníkom, senom alebo všeličím, čo sa vám páči.

Ja som na pripevnenie použila nenápadný zelený drôtik. Dobre poslúži aj niť. Jutový špagát je nápadnejší, ale možno sa práve k štýlu vašej dekorácie bude hodiť.

Akurát do nádoby

Pripravenú výplň, ktorá už vôbec nevyzerá ako pokrčená papierová guľa, vložte do nádoby. Ideálna je taká veľkosť, ktorá perfektne zapasuje aj bez pripevnenia.

DIY dekorácia podľa vášho priania

Ozdobte si papierovú výplň čímkoľvek chcete. Na pripevnenie jednotlivých častí vám dobre poslúži lepiaca pištoľ. Ak chcete byť ekologickejší, vetvičky, pierka či kvety môžete pripevniť niťou (akoby ste ich prišili).

Ak sa vám nápad zapáčil, vyskúšajte a pochváľte sa výsledkom! Napíšte nám na Facebooku alebo Instagrame. Článok tiež môžete zdieľať so svojimi priateľmi.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: