Útla knižka z vydavateľstva GRADA vyšla ako súčasť edície “Šikovné ruce”. Do 64 strán sa síce zmestilo len niekoľko nápadov, ale všetky majú veľkú výhodu: Môžete ich využiť na mnoho spôsobov a mnoho príležitostí.

Tvorenie z prírodných materiálov dostupné pre každého

Ak radi tvoríte z toho, čo nájdete v záhrade či na prechádzke, kniha vás zásobí dobrými nápadmi. Rady a skúsenosti autorky vám pri tvorbe navyše pomôžu a vyhnete sa vďaka nim zbytočným omylom.

Okrem toho, čo nájdete vonku (prútie, konáriky, mach, seno, gaštany, lístie…) pri tvorbe využijete aj “odpad” z domácnosti či kancelárie, ako je napríklad kartón, výplňový materiál z balíkov či skartovaný papier.

Užitočné obrázky a fotografie

V knihe nájdete najmä fotografie hotových výrobkov s postupom výroby v texte. Páči sa mi však, že vždy tam, kde je treba, pridala autorka aj postupový obrázok. Vďaka nemu ľahšie pochopíte, ako technicky dekoráciu vyhotoviť a vyhnete sa tak nezdareným pokusom.

Mnohé dekorácie z knihy sú síce známe a rozšírené, ale práve to “zákulisie” ich výroby pridáva knihe hodnotu.

Autorka navyše nepracuje s profesionálnymi aranžérskymi pomôckami a polotovarmi, využíva úplne obyčajné veci dostupné pre každého – fľašu, slané cesto, záhradný špagát, korok…

Tvorenie s deťmi

Na knihe mi prekáža len jediná vec – titulný obrázok. Prútený košík s machom a kvetmi je krásny, ale je to z môjho pohľadu jediná “elegantnejšia” dekorácia zo všetkých, ktoré sa v publikácii nachádzajú. Ostatné inšpirácie skôr považujem za skvelé tipy na tvorenie s deťmi.

A práve všetkým, čo chcú tvoriť hravé, na prvý pohľad DIY dekorácie knihu odporúčam.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: