Vždy, keď pripravujeme príspevky s valentínskou tematikou, uverejňujeme ich s malou dušičkou. Tipy na Valentína, nech už sú koncipované akokoľvek, si zvyčajne vyslúžia minimálne jeden pobúrený komentár.

Ide o pripomienku v zmysle: “Pcha, my sa ľúbime a obdarúvame každý deň, nepotrebujeme nijakého Valentína a špeciálne darčeky!” Človek aby sa potom cítil hlúpo, že si trúfol ponúknuť zrovna vo februári tip na milý či romantický kvetinový darček.

Každodenné predstavy vs. každodenná realita

Ktovie, ako to v skutočnosti prebieha vo vzťahoch a rodinách ľudí, ktorí neúnavne pripisujú takéto komentáre. Viem len, že my tiež patríme medzi tých, čo sa ľúbia každý deň a každý deň si predstavujeme, ako by sme sa navzájom potešili.

A potom príde večer, padneme vyčerpaní do postelí – poniektorí pištia, že nemôžu zaspať, poniektorí zaspia skôr, ako si ľahnú, a poniektorí sú radi, že ležia, spať však nemôžu a premýšľajú, či počas dňa stihli všetko, čo bolo treba.

Áno, stihlo sa všetko, čo bolo treba, ale na príjemné prekvapenia, chvíľku pokoja, spoločného oddychu a milé okamihy akosi nevyšiel čas.

A práve preto si myslíme, že je celkom fajn, keď niekoľkokrát do roka rôzne pomenované sviatky pripomenú, že si treba našetriť energiu na oddych a spoločné radosti. Že práve dnes by mohli povinnosti počkať…

Tip na Valentína: Spoločné zážitky

Patrím k ľuďom, ktorí sa radi prehrabujú v spomienkach a uchovávajú si ich v rôznych podobách – vstupenky, pohľadnice, fotografie, kresbičky… Ba dokonca aj nákupný zoznam je niečo, čo som schopná odložiť a po rokoch si pripomenúť, čo všetko sme zháňali, keď sme si napríklad zariaďovali spoločné bývanie.

Verím, že je nás – “zberateľov spomienok” – na svete viac. Preto každoročne pripravujeme škatuľky či zápisníky na spoločné spomienky, zážitky a dobrodružstva.

Viem, nie je vždy čas na dôsledné zapisovanie. Ale stojí za to prinútiť sa a nejakú tú chvíľku si po každom zážitku rezervovať. Naše JA z budúcnosti sa poteší.

[sgmb id=”1″]

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *