Deň žien je sviatkom, ktorý nám dáva ďalšiu príležitosť uctiť si ženy, na ktorých nám záleží. Pripomenúť im, v čom sú výnimočné. Mama, sestra, babka, kamoška, priateľka, manželka, dcéra… Každá je výnimočná a vážime si ju pre niečo iné. Tento deň je stvorený preto, aby sme im to dali najavo!

Chvíľka pre seba

Práve toto býva slabá stranka väčšiny žien. Sú zanepráznené, rozlietané, starajú sa o každého vo svojom okolí. A potom si vyčerpané líhajú uprostred noci do postele a nemôžu zaspať. Hlava plná myšlienok, nápadov, toho, čo ešte treba urobiť…

A pritom mnohé ženy ani nenapadne, že TO, čo by najmä bolo treba urobiť, je vychutnať si voľno. Užiť si niečo príjemné a uchmatnúť si poriadne dlhú chvíľu len a len pre seba.

Domáci wellness

Netreba sa naň špeciálne pripravovať. Netreba nikam cestovať. Stačí zavrieť dvere kúpeľne a napustiť si plnú vaňu horúcej vody. A keďže milujem domáci wellness, dostala som možnosť otestovať produkty značky Suzi´s Flower Soaps.

Mojou obľúbenou prísadou do kúpeľa sú šumivky. Rada ich darujem aj dostávam. Sú to šumivé gule, ktoré sa rozpustia vo vode. Šíria okolo seba príjemnú vôňu, drobulinké bublinky zatiaľ jemnučko šteklia pokožku a vydávajú pritom tiché, upokojujúce šumenie.

Kvalitné šumivky sú skvelé preto, lebo obsahujú prírodné oleje, takže vo vani perfektne zrelaxujete a nemusíte sa potom mastiť pletovým mliekom. Hneď po vyjdení z vane totiž ostane pokožka jemne mastná, vláčna, stačí sa osušiť, obliecť sa a vkĺznuť do perín.

Presne tieto moje kritéria na skvelú šumivku splnila guľa Suzi´s Flower Soaps s jemnou vôňou. Vďaka tomu, že neobsahovala farbivá, dokonca ani nezanechala po obvode vane pásik, ktorý by bolo treba čistiť.

Za značkou Suzi´s Flower Soaps stojí Zuzana Schmidtová a pracuje s certifikovanými, prírodnými surovinami. Ďalším produktom, ktorý som mala možnosť vyskúšať, bola soľ do kúpela. Soli do kúpeľa nie sú “slanými” soľami, ktoré poznáme z kuchyne. Sú skôr horké, okrem ďalších minerálov obsahujú veľa horčíka a pomáhajú uvoľniť kŕče.

Podľa konkrétneho zloženia a pridaných esencií sa líšia aj benefity kúpeľných solí, ale toto majú spoločné – odburávajú stres (napätie tela spôsobené dlhodobým stresom), pomôžu pri nafukovaní, uvoľňujú bolestivé kŕče v hladkých svaloch (pomáhajú prekonať menštruačné bolesti) a zregenerujú svaly unavené prílišnou námahou (po cvičení, ťažkej práci…).

Soľ s nežnou kvetinovou vôňou od Suzi´s Flower Soaps bola príjemnou prísadou do kúpeľa. Zrelaxovala som, vôňa bola jemná a nevtieravá, ale treba počítať s tým, že pokožka po soli nezostáva taká vláčna ako po šumivke. To je bežné. Takže buď kombinujte soľ so šumivkou alebo pridajte do kúpeľa okrem soli aj niekoľko kvapiek obľúbeného oleja navyše.

Soľou do kúpeľa nešetrite. Menšie množstvo (asi tak za ženskú hrsť) postačí v prípade, ak soľ pridáte len do kúpeľa nôh.

Mydlo pre potešenie

V ponuke Suzi´s Flower Soaps nájdete rôzne podoby mydiel. Napríklad takýto zápich pripomínajúci lízanku. Podľa mňa je to milý darček, ktorý odporúčam skombinovať s črepníkovým kvetom!

Predstavte si toto: nenáročná izbovka s peknými zelenými listami doplnená srdiečkovým zápichom s príjemnou vôňou. Úžasná vec do kancelárie. Práca pôjde hladšie, menej stresu, viac pekných predstáv!

Mydielko na paličke nemusí byť len ozdobou. Dá sa používať ako klasické mydlo.

Mydlové kvety

Suzi´s Flower Soaps sa špecializuje najmä na originálne mydlové kytice. Ja som dostala možnosť otestovať mydlovú ružu. Musím priznať, že sa mi nepáči jej umelá stonka a listy. Lupene sú však mydlové, pôvabné a majú výraznú vôňu.

Mydlovým kvetom si môžete ozdobiť kúpeľňu. Napríklad si ho dajte do vázičky v blízkosti vane. Do kúpeľa stačí pridať pár lupienkov, ktoré sa rozpustia a prevoňajú vodu. Postačí naozaj lupeň či dva na celý kúpeľ, pretože vôňa týchto mydielok je veľmi intenzívna a keď som sa nadýchla ústami, cítila som ju až na jazyku 😉

Ak by ste sa chceli dozvedieť o mydlových kvetoch alebo wellness produktoch od značky Suzi´s Flower Soaps viac, môžete Zuzku Schmidtovú sledovať na Facebooku či Instagrame.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: