Svadobné doplnky zo sušených kvetov majú priaznivcom aj odporcov. Pochopiteľne, veď majú svoje pozitíva aj negatíva, tak sa na ne pozrime.

Aké svadobné doplnky si môžete vybrať?

V Kvetinovom obchodíku ponúkame najmä kytice pre nevestu či družičku, pierko pre ženícha alebo niekoľkých významných svadobčanov a ozdoby do vlasov, ako sú čelenky, hrebienky či sponky.

Pripravujeme na zákazku aj časti svadobnej výzdoby, ale o nej napíšem inokedy.

Kytica pre nevestu zo sušených kvetov

Môže byť veľká, malá, boho aj kompaktná. Môže byť dokonca doplnená odolnou zeleňou, vďaka čomu bude na nerozoznanie od sviežej kytice.

Dôležité je všetko poriadne naplánovať. Niektoré kvety (pivonky, ruže, plamenníky…) viažeme už usušené, aby boli patrične zafixované a nezničili sa (nezvädli). Ale zeleň môžeme do kytičky uviazať ešte, kým je svieža, a uschne vám až neskôr po svadbe, keď si kyticu odložíte na pamiatku.

Najtrvácnejšie kytičky dopĺňajú namiesto zelených vetvičiek klasy, ľan, či trávy. Tie vám vydržia prakticky úplne rovnaké niekoľko rokov.

Pochopiteľne, kytice zo sušených kvetov sa nezvyknú hádzať družičkám. Nevesty si ich vyberajú preto, aby im ostali na pamiatku alebo ich z vďaky hlavnej družičke darujú.

Okrem druhov kvetov či farebnej kombinácie si môžete zvoliť aj doplnenie stonky. Buď ostane kytička “natur” – len zviazaná prírodným motúzom, alebo môžeme stonku obaliť sísalom, jutovinou, stuhami či čipkou, aby bola pekná aj bezpečná. Voľné stonky totiž bývajú ostré a môže sa stať, že poškodia šaty.

Pozitíva sušenej kytice pre nevestu:

  • zostane vám na pamiatku;
  • môžete si ju zabezpečiť mesiace pred svadbou a nestresovať na poslednú chvíľu;
  • môžete si ju záväzne objednať (50 % z ceny) a my ju u nás uskladníme, odošleme až potom, keď bude treba, aby vám doma zbytočne nezavadzala;
  • ak vám nevyjde počasie alebo čokoľvek potrebné na romantické svadobné fotenie, svoju kyticu môžete v rovnakej kráse použiť kedykoľvek inokedy;
  • hoci je kytica zo sušených kvetov a plodov trvácna, stále je prírodná, nie umelá, a teda romanticky vonia.

Negatíva sušenej kytice pre nevestu

  • niekto má pocit, že ide o “mŕtvu energiu” – ibaže takú okolo seba šíria aj rezané kvety vo sviežej kytici, pretože postupne vädnú a strádajú – ak chcete naozaj živú svadobnú kyticu s dobrou energiou, vezmite so sebou rastlinku v črepníku;
  • sušené kytice hoci aj zafixované a viazané z odolných druhov sa môžu čiastočne trúsiť;
  • ak si zakúpite kyticu zo sušených kvetov skôr a vezmete ju k sebe domov, môžu sa do nej pustiť škodce (napríklad červotoč chlebový) a niektoré kvety zničiť – taká kytičky potrebuje opravu a bude nám ju treba poslať späť – preto odporúčame radšej kyticu zarezervovať, my vám ju uskladníme a odošleme k dátumu svadby.

Pierko pre ženícha zo sušených kvetov

Zladíme ho ku kytičke alebo k vlasovým doplnkom nevesty. Môže byť malinké (cca 5 cm), primerané a najčastejšie žiadané (cca 7 – 10 cm) alebo maxi neprehliadnuteľné (povedzme mu: “kytica pre ženícha”).

Pozitívne aj negatívne vlastnosti majú pierka pre ženíchov zo sušených kvetov v podstate tie isté, ako aj kytice.

Ozdoby do vlasov zo sušených kvetov

O našich kvetinových doplnkoch do vlasov som písala v príspevku, ktorý som im špeciálne venovala. Aj tak mám pocit, že by sa toho dalo napísať ešte dosť. A postupne aj napíšem.

V prípade svadobných doplnkov však treba zdôrazniť jednu dôležitosť:

Rozhodnite sa, či chcete kvetinový doplnok len pre svoj svadobný deň, alebo by ste ho chceli nosiť aj kedykoľvek po svadbe.

Ako to ovplyvní výber a vzhľad čelenky, hrebienka či venčeka?

Pri výrobe kvetinových ozdôb do vlasov si dávam záležať, aby som použila tie najodolnejšie kvety, plody či preparovanú zeleň (ktorá ostane pružná, neláme sa a netrúsi). Tieto podmienky pre čo najvyššiu odolnosť a trvácnosť výrobku ovplyvňujú jeho finálny vzhľad.

Hoci doplnky z umelých rastliniek môžu mať v sebe slnečnicu, hrozno či gypsomilku a nič z toho sa nepoláme, nezničí, skutočná slnečnica, hrozno a gypsomilka by vám v poriadku nevydržali, preto s nimi, žiaľ, nepracujeme.

Ak si vyberiete doplnok len pre svoj deň D, môžeme siahnuť aj po chúlostivejších kvetoch či plodoch.

Počítame vtedy s tým, že má kvetinový doplnok prežiť prakticky len obrad, fotenie a takú tú večernú, slušnú čast svadobnej zábavy. To si treba zvážiť a my podľa toho vyberieme druhy a vytvoríme krásny, ale chúlostivejší kvetinový doplnok.

Zvyčajne si u nás nevesty objednávajú také ozdoby do vlasov, ktoré im vydržia a budú ich môcť nosiť aj po svadbe.

V akom predstihu si treba objednať?

Všetko závisí od toho, aké máte požiadavky. V každom prípade sa neváhajte spýtať a uvidíme, čo vám dokážeme poskytnúť do vášho termínu.

V prípade, že máme potrebné kvety k diispozícii, dokážeme vašu objednávku spracovať v priebehu niekoľkých dní.

Ak však chcete mať istotu, že vaše svadobné doplnky budeme môcť pripraviť, ozvite sa nám v júli, aby sme vám mohli potrebné kvety zarezervovať a všetko naplánovať.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *