Rozbieha sa to krásne obdobie, keď záhrada hýri farbami a ponúka ešte viac materiálu na prírodné dekorácie ako inokedy.

Nová sezóna so sebou prináša aj nové nápady. A to je to, čo ma drží nad vodou, prečo mňa – prelietavca prelietavého – dokáže práca v Kvetinovom obchodíku stále baviť a napĺňať.

Ostrôžky sú ako burina – vysievajú sa samy. Máme ich vďaka tomu dostatok a veľmi pekne sa dopĺňajú s odolnou zeleňou bršlenov, krušpánu či zimozeleňa.

Už viete, že som sa rozhodla aranžovať len z našich rastlín? Preto v dekoráciách z Kvetinového obchodíka nájdete domáce kvety, plody či zeleň a stále menej (aktuálne žiadne) rastlinky z dovozu!

Sušené ruže a pivonky

Veľmi ďakujem svojich rodičom, že si vzali na starosť prípravu (sušenie) ruží a pivoniek. V období, keď najkrajšie kvitli, som totiž mala doma s pamprliatkami také hektické chvíle, že by som neposušila nič a bolo by po srande!

Sušené ruže a pivonky sú pritom úúúúplne dôležité a potrebné pocelý rok. Tie tohoročné už môžete nájsť v našich najnovších dekoráciách.

Upcyklované vázičky

Niekoľko rokov sa mi podarilo žiť bez konzervovaných potravín. A potom som skrátka zatúžila po fazuľke (lebo som ju nestíhala variť, trápne, viem, viac info nájdete na Instragrame). A potom ešte po takých super rajčinách z Kauflandu. Lebo naše rajčinové zaváraniny sa už pomíňali a čakáme na novú úrodu. A bez talianskej kuchyne nemôže fungovať naša talianska domácnosť… 😉

Summa summarum – objavili sa u nás doma plechovice, ktoré som nedokázala zahodiť. Boli príliš krásne a bolo ich treba využiť. Tak vznikla naša nová “kolekcia” aranžmánov v upcyklovaných nádobách.

Najprv som rozmýšľala, že ich ozdobím. Ale potom som si uvedomila, že by to bol hriech! Tie kvety fakt najkrajšie vyniknú v úplne “nudných” nádobách.

A samozrejme, naďalej nájdete v ponuke naše stálice – aranžmány v kokosových orechoch. Teda, v ich škrupinách.

Aktuálne si s našimi zákazníkmi fičíme na levanduli. Ale to je asi každému jasné.

Krásne dni želám!

Vaša Zuzka

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *