Musím priznať, že som quillingový barbar. V prvom rade preto, že som už od základnej školy nenávidela prácu s uzučkými pásikmi papiera, ktoré bolo treba skrotiť. Nedokázala som to – nešlo mi ich ani pekne skrútiť, ani úhladne pospájať a lepiť. Nuž a v druhom rade som barbar preto, lebo som ešte donedávna nedokázala pochopiť, čo je na “papierových” obrazoch také očarujúce.

Prečítajte si o quillingu, možno si vás získa a úplne mu podľahnete.

Iste, vedela som si predstaviť hodiny práce a úžasnú šikovnosť autora, ale necítila som, že by mi po takomto diele prahla duša.

A potom, v jeden večer, keď na okno bubnovali kvapky a bábo spokojne odfukovalo v postieľke, hľadala som na internete pohľadnice. Niečo iné, niečo nové, niečo prekrásne a originálne. Prezrela som všeličo, ale najviac ma napokon oslovila práca šikovnej umelkyne, ktorá tvorí pod značkou martArt.

Quillingové pohľadnice, ktoré voňajú šikovnosťou

Vybrala som niekoľko kúskov podľa príležitostí, ktoré nás v najbližších mesiacoch čakajú: narodeniny, meniny, svadba… Tešila som sa, keď pohľadnice uvidím naživo.

O niekoľko dní som rozbalila balíček. Blahoželania boli krásne a bezpečne zabalené. Po vybalení som si ich dookola prezerala zblízka a vždy som našla ďalšie a ďalšie detaily, na ktoré som sa nevedela vynadívať.

Až vtedy som pochopila očarujúcu krásu quillingového obrázku. A keďže všetko rada ovoniavam, jemne som privoňala aj k pohľadniciam. Voňali šikovnosťou, izbou, papierom, precíznou prácou, lepidlom, talentom, skúsenosťou a ešte kadečím, čo neviem určiť. Voňali krásne, nežne a každá trošičku ináč.

Ak by ste tiež radi niekoho potešili originálnou pohľadnicou, na ktorú sa nedá vynadívať, navštívte galériu martArt a verím, že si tiež vyberiete.

[sgmb id=”1″]

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *