Často sa ma zákazníci pýtajú, aký veniec si majú objednať, aby vydržal aj na ďalšiu sezónu. Aj keď si ľudia myslia, že prírodné dekorácie nevydržia dlho, nie je to pravidlo. Dokážeme namieru vytvoriť venček, ktorý poteší túto aj na budúcu Veľknú noc. A pokojne aj tú ďalšiu.

Ako sa starať o prírodné dekorácie

Aj zelený veniec zdobený pestrými kvetmi môže vydržať naozaj dlho alebo niekoľko sezón. Najprv chcem pripomenúť, že naše venčeky vydržia najdlhšie krásne vtedy, ak ich vystavíte v interiéri na mieste, kde naň nebude priamo svietiť slnko.

V prípade sezónnych dekorácii je ďalej dôležité, aby ste ich medzi sezónami správne uskladnili. Platí, že vence či aranžmány zo sušených kvetov a odolnej zelene treba skryť na tmavom a suchom mieste. Občas ich skontrolujte a po roku jednoducho opäť vystavte.

Veľkonočná ponuka

Medzi najodolnejšie a najtrvácnejšie veľkonočné dekorácie patria prútené jednoduché venčeky. Základom býva brezové alebo vŕbové prútie. Vence sú decentne doplnené bahniatkami, pierkami, stabilizovaným machom či sušenými kvetmi.

Dlho vydržia aj venčeky doplnené rafiou a listnatcom. Je to najodolnejšia zeleň, akú používame.

Hoci to tak nevyzerá, medzi odolné dekorácie patria aj takéto svieže a pestré kombinácie:

Hoci je eukalyptus či brečtan veľmi obľúbený, po usušení sú obe rastlinky krehké a lámu sa. Vyzerajú krásne a dobre poslúžia na celoročných dekoráciách, s ktorými už ďalej nehýbete, ale visia na svojom mieste bez pohnutia.

Je dôležité, aby ste nám pri zadaní objednávky opísali, ako plánujete dekoráciu užívať a čo všetko by mala vydržať.

Ak ale hľadáte pestrú a očarujúcu sezónnu dekoráciu, ktorú medzi sviatkami skryjete a potom vytiahnete opäť, treba si vybrať práve niečo s listnatcom. Jeho zelené lístky vyzerajú úžasne a nie sú príliš náchylné na lámanie sa, trúsenie či opad.

Ak vám nezáleží na zelenej farbe, veľkej odolnosti sa tešia prírodné rafiové venčeky. Je síce možné použiť aj farbenú, zelenú rafiu, takže by ste mali dva v jednom – skvelú odolnosť aj sviežu zeleň. Nie je problém takýto venček pre vás pripraviť. Ale upozorňujem – farbená rafia skrátka nie je skutočná “lístočková” zeleň.

Spolu to naplánujeme

Každý druh kvetov či zelene má svoje špecifiká. Preto je veľmi vítané, ak nám napíšete, čo od svojej novej dekorácie očakávate, aké budete mať požiadavky na jej využitie či trvanlivosť.

Radi vám namiešame takú paletu farieb a druhov, z ktorých budete mať čo najväčšiu radosť a spokojnosť. Pokojne nám napíšte.

[sgmb id=”1″]

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *