Mojmíra (Mojka) Némethová ponúka pod značkou Little Miss Sticker (Slečna nálepka) pekné a praktické nálepky. Pomocou nich si môžete naplánovať svoje povinnosti aj záľuby. Váš diár či zápisník tak bude hýriť farbami. Nabije vás energiou a vy sa budete tešiť z každého dňa.

Plánovanie pomocou nálepiek

Môžete mať ten najobyčajnejší diár – nálepky ho zmenia na váš svet. Prispôsobíte si nimi každú stránku presne namieru.

Keby si váš diár prezeral niekto iný, zrejme by mal pocit, že je v ňom chaos. Ale pre vás to bude dokonale zladený, organizovaný chaos, v ktorom budete už na prvý pohľad vedieť, čo vás čaká.

Ako sa dostala k nálepkovému plánovaniu Mojka?

“Už tradične niekoľko rokov používam diár, do ktorého plánujem pomocou funkčných a dekoratívnych nálepiek. Najskôr som začínala len klasicky modrým, prípadne farebným perom, a niekedy som si niečo vyfarbila. Keď som zistila, že existuje niečo také, ako plánovacie nálepky, bolo rozhodnuté a odvtedy ich používam stále. Slúžia nielen ako pekné dozdobenie diára, no tiež ako účinné členenie v podobe TO DO listov, zoznamov či boxov.”

“Plánujem si vždy večer nasledujúci deň a používam tzv. whitespace metódu. Nechávam medzi nálepkami biely priestor, teda vidieť papier.”

Niekto uprednostňuje jednoduché funkčné nálepky

Ako si vybrať nálepky a ako ich používať

“Podľa mňa je v prvom rade dôležité vyberať podľa toho, čo potrebujete. Ak ste minimalistka a rada si len napíšete päťbodový TO DO list, zrejme nevyužije dekoratívne jarné nálepky. Len by vás zdržovali,” upozorňuje autorka plánovacích nálepiek.

Aj milovníčky kníh môžu plánovať

V prípade, že žijete rýchlo svoj hektický život, ktorý vás tak trošku ubíja, nálepky môžu pomôcť: “V lepení nálepiek a plánovaní nasledujúceho dňa je niečo terapeutické. Preto, ak zvažujete, že by ste chceli zo svojho plánovania urobiť zvyk, práve nálepky sú dobrá voľba. Pomáhajú s priestorovým aj farebným členením stránok. Ikonky zjednodušujú, pretože už nie je treba všetko rozpisovať slovne. V neposlednom rade nálepky motivujú dodržať zaznačený plán.”

Funkčné nálepky, ikonky a boxy môžete doplniť veselými obrázkami

“Mojím najväčším odporúčaním je používať také nálepky, ktoré vám vyhovujú a slúžia, nie sa snažiť vyplniť diár čo najväčším množstvom nálepiek.”

Ako vznikajú plánovacie nálepky?

“Inšpiráciu hľadám všade okolo mňa. Často však vychádza z reálnej potreby – teda aké nálepky by som potrebovala ja sama, keďže používam všetky svoje, a aké by mohli využiť ostatní. Tak napríklad vznikla celá kolekcia Aktivity: Jogínka, Knihomoľka alebo Turistka.” Sety nálepiek Ikonky zasa vznikli preto, aby sa dali opakujúce sa aktivity značiť čo najefektívnejšie.

“Mesačné plány sú zas často inšpirované prírodou a tým, ako sa postupne mení.”

Perfektne naplánovaná sezóna v záhrade

K obľúbeným setom nálepiek pre knihomoľky, jogínky či cestovateľky pridala Mojka plánovacie nálepky aj pre záhradkárky a vášnivé pestovateľky.

Nálepky pre záhradkárku

Ak vám už je v práci dlho, jednoducho mrknite do svojho diára a tešte sa na aktivity, ktoré ste si naplánovali na podvečer či víkend. Pestré nálepky vám pripomenú, čo ste chceli vysievať a kedy treba zalievať. Nezabudnite na presádzanie!

Postačí vám obyčajný zápisník, pestré nálepky ho premenia na váš pestovateľský svet

Ponuku nálepiek od Little Miss Sticker, rady a nápady, ako pomocou nich plánovať, nájdete aj na Instagrame.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: