Niektoré kvety sú nielen krásne, ale aj obdivuhodne odolné. A práve tieto využívame, aby sme vytvorili nefalšovane prírodné ozdoby do vlasov.

Ľahkosť skutočných kvetov sa dá tými umelými napodobniť len čiastočne. A keďže čelenky, spony, hrebienky či party zo sviežich kvetov vydržia krásne len veľmi krátko, vlasové doplnky z kvietkov sušených sú úžasný kompromis.

Kvetinové ozdoby do vlasov nespútané aj elegantné

Kvietky vo vlasoch sa v konzervatívnejších kruhoch dodnes spájajú s výstrednosťou, ale vôbec to nemusí byť tak. Ponuka je bohatá, na svoje si prídu milovníčky nespútanej prírody, snivé duše, moderné víly, ale aj elegantné dámy alebo milovníčky decentných a nenápadných doplnkov.

Kvetinová výzdoba vláskov môže vašu krásu nenápadne podčiarknuť, ale môže byť aj neprehliadnuteľným módnym doplnkom, ktorý strhne na seba väčšinu pozornosti.

Skutočné kvety však pozornosť pútajú dvojnásobne – okrem nenápadnej a prirodzenej krásy obdivovateľov fascinuje ich jedinečnosť a pravý prírodný pôvod. Tieto doplnky nie sú také časté, ako čelenky či hrebienky z kvietkov umelých, a preto si právom zaslúžia nadšené a neveriacke pohľady, ktoré priťahujú.

Aké odolné sú doplnky zo skutočných kvetov?

Samozrejme, táto krása je krehkejšia a zraniteľnejšia ako krása umelých ozdôb, to sa nedá poprieť. Hoci vyberáme tie najodolnejšie druhy – slamienky, černušky, makovičky, aranžerský mach, klasy, vratič a iné, nie je vhodné ich drobiť, silno stláčať, trhať či mliaždiť.

Aj keď máme dobrú skúsenosť s tým, že čelenka zo slamienok a limoniek zvládne aj dlhé cestovanie, keď spánok zavelí, že treba zaspať a kvietky priľahnúť – ozdoby do vlasov zo skutočných kvetov odporúčame nosiť príležitostne a nevystavovať ich nadmernému zaťaženiu. Ale úprimne – prečo by ste sa mali nechať mlátiť po hlave alebo si na kvetinovú výzdobu nasadiť tesnú čiapku?

Ako skladovať doplnky zo skutočných kvetov

To isté platí aj pre skladovanie doplnkov. Rozhodne neodporúčame, aby ste ich len tak hodili do skrine či zásuvky a zahádzali ďalšími vecami. Treba im dopriať dostatok miesta a “súkromia”. Ale nie sú zasa až také citlivé a rozmaznané, ako by sa mohlo zdať. Ak budete manipulovať jemne a opatrne, pokojne môžete položiť aj viacero kvetinových čeleniek či hrebienkov na seba. Su ľahučké a neutlačia sa.

Kvetinové doplnky lakujeme a ošetrujeme tak, aby boli kvietky ešte odolnejšie a vydržali krásne čo najdlhšie.

Dajte ale pozor, aby ste sa vo svojich kvetinových doplnkoch neprehrabovali silou a neuvážene alebo aby ste ich bezcitne neprehadzovali či nezaťažili inými vecami.

Splňte si sen

Treba pamätať, že skutočné kvety ponúkajú očarujúce, ale obmedzené kombinácie. Nie všetky farby,  druhy či tvary sú vhodné, pokiaľ má mať kvetinová výzdoba vo vlasoch skutočne čo najdlhšiu životnosť. Napriek tomu je ponuka bohatá a možností je mnoho.

Zvyčajne pripravujeme kvetinové doplnky na základe prianí zákazníkov presne namieru, a tak nás neváhajte konktaktovať. Niekedy však stíhame pripraviť aj voľné kúsky, ktoré môžu byť vaše bez čakania. Pravidelne sledujte našu ponuku a nenechajte si ujsť svoj vysnívaný kúsok.

Prečítajte si o kvetinových svadobných doplnkoch v článku, kde som pre vás pripravila prehľad o ich výhodách i neváhodách.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *