Pokiaľ hľadáte inšpiráciu na tradičné vianočné dekorácie, knižka sa vám zíde. Je to tenká brožúrka, v ktorej máte poruke základe tipy a odporúčania, ako si vytvoriť vianočné ozdoby z prírodných materiálov.

Zoznam materiálu a pomôcok

Brožúrka je súčasťou edície Z dielne DaVINCI a sem-tam sa nájde preklep, ktorý prezrádza, že editori zrejme skopírovali časť textu z niektorej z predchádzajúcich publikácii. Ale dá sa prižmúriť oko a sústrediť sa na to hlavné.

V knižke nájdete zoznam vecí, ktoré sa vám zídu. Aj odporúčania, ako pracovať a postupovať pri tvorbe.

Vďaka tomu si môžete urobiť prehľad, či doma máte všetko, čo budete potrebovať, alebo treba ešte niečo dokúpiť.

Návody bez fotopostupu

Okrem fotonávodu, ako uviazať mašľu z krepovej stuhy, som v knižke ďalšie fotopostupy nenašla. Je to škoda, práve proces výroby by pridal publikácii hodnotu. A nám, čitateľom, TO, čo k inšpirácii naozaj potrebujeme. A čo očakávame, keď si chceme kúpiť knihu, nielen preletieť fotky hotových dekorácii na Instagrame či Pintereste.

Ozdobte si domov

Nenájdete tu profesionálne rady a triky aranžérov. Nepáči sa mi napríklad, keď je na obrázku aranžmánik z odolného ihličia, ale autorka odporúča použiť smrek, ktorý vám však v teple domácnosti “spŕchne”.

Pokiaľ hľadáte inšpirácie na tradičné prírodné dekorácie, knižka vás poteší.

Vytvoríte si pekné a milé ozdoby, hoci s krátkou trvácnosťou (až na niekoľko výnimiek napr. zo  str. 16, 24, 26, 27, 31).

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: