Aj keď som už začala s vysievaním niektorých trvaliek a špeciálnych letničiek, stále to nie je “ono”. Sezóna je ešte ďaleko a záhrada oddychuje. Ideálny čas venovať sa tomu, na čo počas sezóny niet dostatok času. Kvetinovému papierníctvu!

Kvety na papieri

Okrem pestovania rastlín a práce s kvetmi zbožňujem aj prácu s papierom. Nedávno som pre vás pripravila napríklad návodík, ako si vyrobiť zápisníček z toho, čo máte doma. Zápisníky sú moja srdcovka a teším sa, že mám teraz v januári čas povenovať sa aj tomuto koníčku.

Viem, že v tomto čase na Valentína mnohí nemyslíte. Ale ja sa už potroške pripravujem, aby som stihla zásobiť všetkých, ktorí budú chcieť z lásky podarovať niektorý z našich výrobkov.

Majte plán vždy poruke

Malé zápisníčky v prírodnej farbe sú skvelým pomocníkom. Môžete ich mať poruke aj v záhrade a plánovať si vysievanie, vysádzanie a ďalšie práce. Zmestia sa do vrecka a bylinky či kvety na obale vás správne namotivujú.

Menovky k darčekom

Pokiaľ sa byliniek nechcete vzdať ani v špeciálnych chvíľach, môžete nimi ozdobiť darčeky. Ja sa z takýchto visačiek nesmierne vytešujem. Dokážu ozdobiť pohľadnice, darčekové taštičky, domáce čaje aj s láskou ušité obrúsky.

Pre romantické duše som pripravila sériu kvetinových menoviek. Potešia počas celého roka, no v tomto zimnom období zlepšia náladu a priblížia slnečné dni a voňavé záhony.

Lisované kvety

Vlani som nemala dostatok času, aby som pripravila bohatú zásobu lisovaných rastliniek. Takže sa mi už pomaličky míňajú a teším sa na máj a jún. To sú “zlaté mesiace” na lisovanie nežných kvietkov.

Najobľúbenejšie sú pohľadnice zdobené levanduľou. Vylisovaná levanduľa sa netrúsi a zachová si farbu i vôňu, čo je úžasné.

Keďže mi kvetinové papierníctvo robí veľkú radosť, chcela by som si naň nájsť viac času aj inokedy počas roka. Budem rada, keď v ňom nájdete zaľúbenie, aké nachádzate v našich sezónnych dekoráciách. Môžete sa tešiť na zápisníky, pohľadnice, menovky, záložky a napríklad aj na magnetky, hoci nie sú z papiera ;).

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: