Kvetinové bomby patria medzi najobľúbenejšie dekorácie z našej ponuky. Sú kompaktné, nezaberú veľa miesta, dokážu ozdobiť aj tmavý kút na chodbe, vydržia dlho-predlho… Sú to tiež ideálne darčeky, pri ktorých si obdarovaní nemusia lámať hlavu, kde si kvetinovú bombu vystaviť. Zmestí sa takmer všade!

Čo sú to kvetinové bomby z Kvetinového obchodíka?

Kvetinové bomby sú vlastne aranžmány zväčša v kokosových orechoch. Môžu byť ale aranžované aj v košíku alebo inej nádobe. Pointou je, že majú kompaktný tvar, takže sú zasielaniu poštou úplne “friendly” a tiež zaberú minimum miesta. Môžete si ich vystaviť uprostred stola, kde nebudú zavadzať, ale aj v zašitej poličke, kam sa nezmestí takmer nič.

Kvetinové bomby predtým a teraz

Predtým išlo o klasický aranžmán aplikovaný do aranžérskej hmoty. Vieme, že nie je pre životné prostredie prospešná, ale dlho sme nevedeli, čím ju nahradiť.

V niektorých prípadoch sme ju vymenili napríklad za gule z prútia a machu. Aranžovali sme do nich. Nebolo to však tak celkom ono. Nemala som pocit, že mám tvar aranžmánu patrične pod kontrolou.

Riešenie všetkých dilém je pritom, ako zvyčajne, absolútne jednoduché! Vylúčili sme akúkoľvek hmotu, guľu, výplň a výsledok je úžasný – minikytičky uviazane presne namieru.

Výhody vynovených kvetinových bombičiek

Sú kamarátske k životnému prostrediu. Keď vás kytička omrzí, jednoducho ju “rozmrvíte” a šupnete do kompostu. Orech si môžete nechať a využiť akokoľvek chcete – prípadne si doň objednať novú kytičku, samozrejme, výhodnejšie.

Kytičky môžete ľubovoľne prehadzovať medzi nádobami. Môžete si u nás napríklad objednať hnedý aj bielený orech. Možno sa vám na chodbe bude viac hodiť kytička v hnedom orechu. Keď si ju budete chcieť vystaviť v obývačke, možno jej to bude viac ladiť v bielenom.

Kytičky môžete umiestniť aj v celkom iných nádobách. V niečom, čo už máte doma. Stačí si vyskúšať, kde by im to svedčalo. Porcelánové misky, šálky, minihrnček alebo stará hnedá fľaša? Využit sa dá skutočne všeličo!

Medzisezónne do skrine

Stačí vám jedna nádoba na viacero kytičiek. Leto sa skončilo, chcelo by to niečo iné?

Šupnite svoju kytičku do skrine – na tmavom, suchom mieste počká, koľko bude treba. A potom na jar či v lete ju vytiahnete a vystavíte opäť, v podstate rovnako krásnu.

Zatiaľ si môžete do svojho orecha objednať jesenný, zimný aranžmán alebo si doň naaranžovať svieže kvety sami! Vyskúšajte náš tip so zaváraninovým pohárom, ktorý si na Pintereste obľúbilo už viac ako 4 000 užívateľov:

Nevýhody vynovených kvetinových bombičiek:

Keď sa niekomu podarí aranžmán zhodiť, kytička vypadne. Nemusí sa poškodiť, pokiaľ ju uviažeme zo superodolných druhov. Dá sa to, treba nás v objednávke (kvetinovyobchodik@gmail.com) upozorniť, že chcete čo najodolnejšiu dekoráciu. Niečo vymyslíme.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *