Spoločnou vlastnosťou prírodných dekorácií žiaľ je, že pod vplyvom jesenného a zimného počasia rýchlo strácajú svoju krásu. Preto sme sa rozhodli zdobiť hroby výsadbami. Naše dušičkové inšpirácie sú jednoduché, nevtieravo krásne a ponúkajú vám priestor pre ďalšiu sebarealizáciu.

Nenáročné rastliny

Základom pre smútočnú výsadbu v nádobe, ktorá má byť odolná a krásna čo najdlhšie, je výber vhodných rastlín. Medzi ne patria vresy, drôtik, konifery, brečtan či skalničky.

Samozrejme, k jeseni patria chryzantémy. Tie však v jeseni aj zostanú. V zime si už svoju krásu nezachovajú, a preto chryzantémové výsadby z hrobov zväčša krátko po mraze a sviatkoch odnášame.

Výhodou vresov, drôtika, brečtanu či vždyzelených minikríčkov a stromčekov býva to, že ostávajú krásne aj v zime. Ba dokonca vyzerajú dobre aj vtedy, ak vyschnú či vymrznú.

Dušičkové inšpirácie pre jeseň i zimu

Základom je pekná nádoba. Výsadba môže byť jednoduchá, farebne zladená aj kombinovaná do neutrálnych tónov. To vám da priestor na ďalšiu tvorbu.

Môžete sa realizovať a rastliny niečim doplniť. My sme ich dopĺňali napríklad sýtooranžovými machovkami, kvetmi z jesenného lístia, pestrofarebnými šiškami či tekvičkami, papričkami. Tie budú zdobiť hroby na jeseň.

V zime netreba meniť celú výsadbu, postačí len jesenné doplnky vystriedať napríklad bielenými šiškami a halúzkami.

Veľmi obľúbeným doplnkom výsadby sú svietniky. Môžete si vybrať krásnu rustikálnu lucernu, alebo aj “obyčajný” akciový svietnik. V kombinácii s rastlinami a prírodnými doplnkami v košíku bude výsledok tak či tak veľmi príjemný a zaujímavý aj po zotmení.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *