Včera som vám priblížila Kvetinové papierníctvo a moju záľubu v práci s papierom. Dnes vám chcem predstaviť tip na originálny darček. Na maličkosť, ktorá poteší najmä milovníkov prírody. Voňavé drevené magnetky s motívom kvetov, stromov, bylín či motýľov.

Magnetky z prechádzky

Drobné drevené magnetky si môžete vyrobiť aj vy doma. Konár s priemerom 2 až 3 cm napíľte na kolieska. Obrázky môžete aplikovať viacerými technikami: Servítkovaním, transferom, pečiatkovaním, vypaľovaním alebo ich namaľujte.

Výsledok môžete zafixovať priesvitným matným lakom, prípadne ponechať bez úpravy. V prípade magnetiek fixácia nie je nevyhnutná. Nuž a ako vyrobíte z koliesok magnetku? Jednoducho na opačnú stranu pripevnite magnetickú plôšku.

Magnetkami pripevníte oznamy na chladničke či magnetickej tabuli. Ale zároveň si nimi môžete pripomenúť pekné chvíle na prechádzke či v záhrade. Najmä jarná seria ma v týchto dňoch rozveseľuje a povzbudzuje.

Šišky na chladničke

Ďalší spôsob, ako si preniesť kúsok prírody domov na dvere chladničky či do kancelárie, sú šiškové magnetky.

Pripravila som si ich ešte ako súčasť lesnej série. Nápady na lesné venčeky a aranžmány nájdete v januárových inšpiráciách.

Najviac sa mi hodili na výrobu magnetiek drobné plody prasličníka, ktorý je však pre nás exotickou drevinou. Jeho “šištičky” si tak nazbierame skôr na dovolenke než na bežnej prechádzke.

Na výrobu magnetiek však môžete aj drobné šišky smrekovca, žaľude či dokonca kamienky alebo marhuľové kôstky.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: