Keďže potrebujeme tráviť naozaj veľa času v záhrade, premýšľali sme, ako vyriešiť pohodlie bábätka počas horúcich letných dní. Odpoveďou bola hačka – závesná kolíska, po ktorej som túžila, ale nevedela som, ako sa volá a kde ju získať.

Pomocník v záhrade

Bábätko najviac pomôže vtedy, keď spokojne spinká. V súčasnosti je to pre mnohých nepredstaviteľné, ale kedysi to bolo úplne bežné. Rodina trávila prácou vonku celé dni. Nikto si nelámal hlavu nad tým, čo s deťmi. Tie staršie pomáhali, tie najmenšie driemkali nablízku. Náš prípad je zatiaľ v kategórii tých najmenších.

Bábo sa nedá nosiť pri všetkých činnostiach. A najmä náš blondiačik by mal byť počas horúčav v príjemnom tieni a nie sa pariť spolu so mnou v šatke alebo nosiči. Preto som sa pustila do hľadanie “závesnej kolísky na strom”. Netušila som, ako ináč nazvať to, čo som chcela.

Napísala som aj na Facebook do skupiny Čo dokáže mama a pýtala som sa, či by mi vedel niekto niečo také vyrobiť. Až tam som sa dozvedela, že sa takáto kolíska nazýva hačka. Potom už bolo hľadanie jednoduchšie.

Hačka zo SAShE

Prezreli sme si rôzne ponuky, a napokon to u nás vyhrala slovenská značka Afinito. Ochotne a promptne nám poradili a vyrobili hačku namieru pre nášho valibuka.

Babuľko si tak teraz pri nás spokojne odfukuje v polohe, ktorá je preň zdravá a pohodlná. Slniečko mu nesvieti, nie je mu ani zima, ani horúco a čerstvého vzduchu má dostatok.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *