Vyrobte si anjelika z prírodného špagátu. Po natrénovaní vám to zaberie len niekoľko minút a milá ozdoba je hotová. Ozdobí vianočný stromček, kľúčky na oknách alebo poteší ako malý darček.

Len špagát a nožničky a možno čosi naviac

Na výrobu anjelika budete vpodsate potrebovať len klbko jutoviny a nožničky. Lepšie sa vám bude pracovať, ak si vezmete aj ihlu s dostatočne veľkým uškom. A pokiaľ chcete, pridajte aj malé drevené srdiečko či badiánovú hviezdu, ktorú bude treba pripevniť lepiacou pištoľou.

Špagátový anjelik hotový za pár minút

Odstrihnite zhruba 4 metre špagátu a preložte ho toľkokrát, aby ste získali cca 12 centimetrovú dĺžku. Presné rozmery nie sú moja silná stránka – ja to robím tak, že 4 x rozpažím ruky a tak namerám potrebnú dĺžku špagáta. A potom poprekladám.

Špagátiky navzájom špirálovito omotajte a uprostred prehnite, čím získate takúto hlávku. Silno zafixujte a previažte ďalším kúskom motúza.

Pretŕčajúce konce po vytvorení pevného uzla využite a previažte do peknej mašličky. Tak vzniknú krídla a rúčky.

Pomocou ihly prevlečte ´další kúsok špagátu alebo pripevnite lepiacou pištoľou. Vytvorte tak uško na zavesenie.

Dozdobte anjelika dreveným srdiečkom alebo korením. Špagátiky v oblasti sukienky zastrihnite na požadovanú dĺžku (rozumejte – ako sa vám najviac páči) a rozmotajte. Sukienka bude nadýchaná, kučeravá a bohatá.

Myslím, že klbo jutového špagátu nájde doma každý. Ak náhodou nie a ani anjelika nestíhate vyrobiť, môžete si objednať toho nášho.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: