Orechové škrupinky sú perfektný materiál na tvorbu. Iste si spomeniete hneď na niekoľko tipov ozdôb na stromček, ktoré sa dajú vyrobiť z orechových škrupín. Mám pre vás ďalší nápad: Vyrobíme si spoločne minimalistické ozdoby s veľkým posolstvom!

Orechové ozdoby s posolstvom

Premenia vianočný strmček na čarovný stromček vďačnosti či želaní. Základom sú páry orechových škrupín. Možno sa nám zdá, že sú všetky orechové škrupiny rovnaké. Ale keď sa pokúsime spáriť dve, ktoré nepochádzajú z toho istého orecha, zostaneme prekvapení. Nepasujú! Absolútne.

Preto odporúčam páry orechových škrupiniek odkladať tak, aby sme ich vedeli hneď spojiť. Aby sme si boli istí, ktoré dve polovice tvoria pár.

Nastriháme si papier na pásiky. Napíšeme si na jednotlivé kúsky papiera čokoľvek, čo vychádza z našej duše. Za čo sme vďační, čo si želáme v novom roku, čo želáme svojim blízkym, čo by nás potešilo, v čom sa chceme zlepšiť, na čom popracovať, môžeme napríklad napísať aj obľúbené citáty, ktoré nás povzbudia a motivujú.

Zo špagáta si vytvoríme ušká na zavesenie. Papieriky skrčíme a po jednom vkladáme do škrupín. Pomocou kvalitného lepidla na papier a drevo prilepíme jednotlivé polovice k sebe, nezabudnime doprostred umiestniť motúzok. Hotovka!

Jednoduché, čarovné ozdoby zavesíme na stromček.

Mám nápad!

Ak sme sa rozhodli naplniť orechové ozdoby citátmi, môžeme si ich podľa potreby postupne rozbaľovať ako salónky. Nakŕmime však svoju dušu, nie bruško. Potešíme sa a povzbudíme.

Pokiaľ sme do orieškov ukryli svoje túžby, po sviatkoch ich môžeme odložiť a na rok si ich pootvárať, aby sme si spomenuli, čo sme si priali. Následne vyhodnotíme, ako sa nám podarilo svoje túžby v novom roku realizovať.

A v prípade, že sme oriešky naplnili papierikmi vďačnosti, môžeme si ich po sviatkoch spoločne otvárať a nahlas čítať. Pripomenieme si, ako sa ľúbime a za čo všetko sme ako rodina vďační.

Tu je krátky videonávod, ako si môžete orieškové ozdoby pripraviť:

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: