Najmä počas tmavých chladných mesiacov vedia svetielka poriadne zútulniť domácnosť. Prírodná dekorácia so sviečkou poteší oči počas dňa aj večer. A to dokonca aj vtedy, ak sa rozhodnete, že nebudete sviečku zapaľovať.

Krásne vám poslúžia staré, obhorené sviece. Úplne postačí na ihličnaté vetvičky poukladať drevené kruhy a na ne postaviť sviece, ktoré už neplánujete zapaľovať.

Pre bezpečnosť všetko

Radi si zdriemnete na gauči? Áno, vtedy je naozaj lepšie nezapaľovať plamienky. Ak by aj boli v bezpečných sklených svietnikoch, netreba zabúdať na dobré vetranie!

Sviečky sú ale sviečky a zohrajú neprehliadnuteľnú úlohu vo výzdobe aj vtedy, ak ich nezapálite. Zdrojom príjemného večerného osvetlenia môže byť svetelná reťaz. Vyberte si úplne tenučkú, omotajte ňou vetvičky alebo aj samotné svietniky a je to.

Ak sa rozhodnete sviečky predsa zažať, určite treba vybrať bezpečné svietniky a dávajte pozor, aby vosk nekvapkal po okolí.

Skvelými svietnikmi sú sklené zaváraninové poháre. Sú bezpečné, vždy po ruke a zútulňujú prostredie.

Voňavá dekorácia so sviečkou

Určite poznáte voňavé sviečky. No nemusíte nutne zháňať také. Ak si chcete doma narýchlo vyčarovať voňavú dekoráciu so sviečkou, ktorá vám ostala v skrini, doplňte ju sviežim ihličím, šiškami, škoricou či sušeným ovocím…

Napríklad táto dekorácia v starom črepníku s úplne obyčajnou sviečkou prekrásne rozvoniava vďaka tomu, že sme do nádoby nasypali perníkové korenie.

Veniec so sviečkou uprostred

Strapaté vence z odolnej zelene, sušených plodov či kvetov vedia krásne doplniť hocakú sviecu či svietnik.

Kombinácia sviečky a venčeka dokáže dodať čaro aj rozbitému poháru!

Pestrá zeleň a kvety sú krásne aj na dennom svetle, kedy ustúpi svieca do úzadia.

 

Ohník uprostred stola

Bývate v paneláku, nemáte kozub, ale uprostred obývačky by sa vám aj tak páčili tancujúce plamienky? Samozrejme, so zmyslom pre najvyššiu bezpečnosť!

Zoberte si veľký sklený pohár a dajte doň viacero sviečok. Upevnite ich o dno nakvapkaním vosku. Pohár vložte do ďalšej nádoby či koša. My sme ho doplnili šiškami a vetvičkami. Viacero zapálených sviečok naraz uprostred nášho “malého lesíka” na stolíku pred gaučom vyčarovalo úžasnú atmosféru!

Neprehliadnuteľná maličkosť

Máte radi tie najjednoduchšie dekorácie? Tak skombinujte sviečku so škoricou. Ak chcete, pridajte malú vetvičku. Previažte motúzkom a hotovo! Aby všetko pekne stálo, pripevnite sviecu so škoricami napríklad k drevenému kruhu.

Aj vám sa páčia staré črepníky? Tá jedinečná textúra na hlinenej nádobe je… je… no skrátka – jedinečná!

Šup sviečku do kvetináča, obložte mäkučkým machom z trávnika (zo záhrady či spred bytovky) pridajte šišky, vetvičku a krasota je hotová!

Aby sviečka ladila s opotrebovaným črepníkom, na okamih ju zapáľte a počkajte, kým knôtik sčernie. Zhasnite a je to. Opäť získate dekoráciu so sviečkou, ktorú nemusíte zažínať, a predsa vás zahraje pri srdci vždy, keď sa na ňu pozriete.

Ak nemáte čas, ale predsa by vás dekorácia so sviečkou potešila, navštívte náš obchodík a zistite, ktoré kúsky máme skladom. Môžete nám aj napísať, ak si želáte niečo namieru:

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom:

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *