Česť všetkým výnimkám a kreatívcom. Ak medzi nich váš partner náhodou nepatrí, a predsa nechcete dostať prvú hlúposť, ktorá mu frnkne do nosa na ceste z práce domov, treba sa angažovať.

Jaj, že si vyznávate lásku celoročne a nepotrebujete sviatok zamilovaných? To vravia pred Valentínom všetci, však? Bohužiaľ, nie všetci si tú lásku počas celého roka aj naozaj prejavujú. Tak dobre, že nám to po Vianociach a zmarených novoročných predsavzatiach niekto (hoci komerčne) pripomenie.

Alebo ste drsňáčka, ktorá nič romantické ani vzrušujúce na Valentína nechce zažiť? Skúste sa pozrieť do zrkladla a popremýšľať, či je to fakt pravda a nielen pretvárka. Vari si tá úžasná bytosť, na ktorej by vám malo najviac záležať, nezaslúži niečo pekné a príjemné?

Ak niečo už nechcete, tak o tom dajte vedieť

Je to totálne neromantický fakt. Ak nechcete dostať zasa len ruže z Afriky, pri pestovaní ktorých sa otrávili traja mizerne platení zamestnanci a pesticídmi sa znečistil hlavný zdroj vody pre celú oblasť, povedzte o tom. Nechcem ruže zo supermarketu! Nechcem kyticu z toho gýčového kvetinárstva na rohu!

Nechcem šálku MILUJEM ŤA, z ktorej budem piť len preto, aby si nemal ten nepríjemný pocit, že si vyhodil peniaze.

Nechcem prívesok, ktorý sa mi vôbec, ale že vôbec k ničomu nehodí.

A hlavne dajte vedieť, čo CHCETE

Je romantické, keď ste pred polrokom ukázali na niečo, čo sa vám veľmi zapáčilo. A na Valentína si to rozbalíte ako dokonalé prekvapko…

Oveľa menej romantické je poslať link partnerovi do správy týždeň pred sviatkom a potom ešte dva dni pred sviatkom, aby ste mali istotu, že nezabudne. Ale, žiaľ, práve taká býva realita dlhodobého vzťahu. Keď si vyznávate lásku celoročne tak intenzívne, že ešte aj toho Valentína treba niekoľkokrát pripomenúť, aby sa naň naozaj nezabudlo…

Či si ona a či on…

Platí to v oboch prípadoch. Ak viete, čo by vás na Valentína potešilo, chlapci, tak o tom svojej láske povedzte. Alebo napíšte. Ona má plnú hlavu svojich túžob či problémov a je dosť možné, že vám nečíta myšlienky.

Ak ste prelúskali celý text až sem napriek tomu, že máte idylický vzťah a viete, že vás na Valentína (alebo naozaj celoročne) čaká niečo krásne, gratulujem! Užite si to a buďte vďační 🙂

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: