Každý rok mám mnoho nápadov, a predstavujem si TÚ idylickú chvíľu, keď balím darčeky. Ibaže TÁ chvíľa sa mení popri všelijakých povinnostiach na organizovaný chaos, až som nakoniec rada, keď je to už za mnou. Neprekvapilo by ma, ak by som niekomu pribalila aj nožnice alebo špagát.

Idylické balenie darčekov

Moja ideálna predstava je taká, že mám vo veciach poriadok a hneď, ako darček kúpim či vyrobím, ho aj zabalím. Pravdaže ozdobne a s venovaním dlhým ako vrúcny list…

Realita je iná, to zrejme nemusím vysvetľovať. Niektorých nápadov sa však nechcem vzdať, a toto je niekoľko z nich:

Voňavé vetvičky, ovocie a korenie

Najtypickejšia vianočná kombinácia v Kvetinovom obchodíku: Prírodné materiály a ich vôňa.

Ak máte živý stromček ozdobený takýmito ozdobami, darčeky ladené v ronakom štýle krásne dotvoria atmosféru. Viem, viem, vo väčšine rodín nosí darčeky Ježiško. U nás si ich ale dávame my navzájom preto, lebo sa skrátka ľúbime a chceme si urobiť radosť. Takže sú u nás darčeky pod stromčekom oveľa skôr než na Štedrý deň. Pribúdajú postupne, a tak sa tešíme z nášho stromčekovo-darčekového zákutia naozaj dlho.

Novinový papier

To je taká klasika z Pinterestu. Už si ani nepamätám, pred koľkými rokmi som sa inšpirovala.

Zabaliť darček do novinového papiera je tak rozkošne lajdácke. A pritom to vôbec nie je jednoduché! Niekedy sa z našich novín ani nedá vybrať pekný kus papiera, a tak treba vyhľadať tradičné obrovskééé anglické noviny.

Vrecúško na mnoho použití

Látkové vrecká sú úžasná voľba. Ideálne na zabalenie niečoho neforemného. Navyše je to tiež skvelý spôsob, ako zabaliť darčeky bez vytvárania zbytočného odpadu.

Látkové vrecúško viete použiť ďalšie a ďalšie Vianoce. Alebo ho viete používať celoročne a uskladniť v ňom drobné predmety.

Roztomilé kresby

Netreba dlho vyberať ten najkrajší vianočný papier. Zavolajte si na pomoc deti a pomaľujte ten najobyčajnejší.

Na ozdobenie papiera môžete použiť aj pečiatky, nálepky alebo dokonca odtlačky prstov. Farebná kombinácia je na vás.

Čierny papier? Áno!

Čierny papier vraj pôsobí strašidelne a pochmúrne. Ibaže aj elegantne, a navyše je zaujímavým kontrastným podkladom pre biele pečiatky či kresby.

Na čiernom papieri tiež pekne vyniknú lesklé korálky s písmenami, ktoré môžete použiť ako menovky.

Krabica, zachráň ma!

Ak vás nezachráni vrecko, do ktorého dáte predmet komplikovaného tvaru, zachráni vás škatuľa. Môžete si vybrať ozdobnú, farebnú, lesklú… Alebo “obyčajnú”, ktorú dozdobíte, ako sa vám páči.

V tomto prípade veľkej krabice som neodolala mohutným vetvičkám borovice, ktoré som zasunula pod hrubú jutovú stuhu. A pridala som aj škoricovú ozdobu na stromček. Taký malý darček na darčeku.

Ďalší balík som doplnila venčekom. Ak si vyberiete venček so štipčekom, viete k nemu pripnúť venovanie, menovku alebo fotografiu.

Namiesto menovky fotka

Darčeky pre deti (keďže zatiaľ nevedia čítať) som ozdobila ich fotografiami. Podľa nich budú vedieť, komu darček patrí.

A keď sú na fotke obaja, snáď sa podelia alebo spolu zahrajú…

Pečiatky a drevené písmená

Pečiatky aj drevené výrezy zbožňujem.

Žiaľ, toho roku som nemala poruke krajšie. Musím priznať, že sa mi viac pačia jednoduché písmená, nie v krúžku. No nevadí. Hlavné je, že Maťko nadšene pečiatkuje ostošesť. A takúto menovkú zvládne, aj keď ešte nevie písať.

Pre maškrtníkov

Salónky bývajú na stromčeku, ale ozdobia aj darčeky. A maškrtníkov potešia.

 

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: