Nie vždy sa s darčekom trafíme… Ale pohľadnica a úprimné, vrúcné slová, to je darček, ktorý poteší, nezaberie veľa miesta a vyčaruje úsmev aj po rokoch. Je mnoho spôsobov, ako sa dá vyrobiť originálna pohľadnica. A ja som si v poslednej dobe obľúbila najmä tvorbu pohľadníc pomocou pečiatok. Skúšali ste?

Ak neviete tip-top kresliť

Pečiatky vás zachránia. Pomocou pekných pečiatok dokážete doplniť svoje DIY pohľadnice krásnymi obrázkami aj bez toho, aby ste vedeli perfektne kresliť.

Ja som si pre tento návod vybrala silikónové pečiatky s motívom jarných kvetov, ktoré som dostala ešte na Vianoce od svojej dobrej priateľky. Dostať darček, pomocou ktorého sa dá všeličo vyrobiť, je ako dostať tisíce darčekov v jednej malej vecičke. Doteraz som nadšená, hoci je už dávno po Vianociach ;).

Ako vyrobiť pohľadnicu pomocou pečiatok

Vyberte si motív a pečiatku vytlačte na kartónik. Najlepší je biely, pretože sa vám na ňom bude dobre vyfarbovať a farby pekne vyniknú.

Pomocou pasteliek pečiatku vyfarbite ako omaľovanku. Je to príjemné odreagovanie sa. Iste poznáte antistresové omaľovanky, však? Naozaj fungujú. Ja sa viem ešte lepšie odreagovať pri vyfarbovaní, kde sa môžem trošku viac realizovať, tieňovať a všelijako sa pohrať s farbami.

Vyfarbené obrázky si vystrihnite, pričom zanecháte biely okraj. Pomocou obojstrannej pásky ich v 3D efekte pripevnite na pohľadnicový základ. Ten si ľahko pripravíte z kartóna ľubovoľnej farby, mne sa najviac páčil biely.

Tip na pohľadnicový základ:

Kartón s rozmerom A4 prerežte napoly. Z jednej vzniknutej A5 vytvorte otváraciu pohľadnicu. Druhú A5 rozdeľte na dve časti, ktoré trošku orežte (cca o 3 mm z každej strany) a prilepte na pohľadnicový základ (na tú prehnutú A5). Vytvoríte tak pekný 3D efekt a pohľadnica bude hrubá a pevná.

Pohľadnicu môžete doplniť nápisom, či už ručne napísaným alebo pečiatkovým. V tomto prípade som pripevnila nápis opečiatkovaný na kúsok kartónika pomocou motúzka. Písmenká aj dierky nie sú “nalinajkované”, ale uvoľnené.

Pohľadnicu z článku si môžete objednať na tomto linku.

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: