Záhradný domček sme vyberali dlho a zvažovali sme všetky možné alternatívy. Nakoniec sme sa rozhodli pre devenú romantiku vo sviežom, modernom vzhľade.

Chceli sme zladiť záhradný domček s domom

Keď som si predstavovala, ako by mal vyzerať náš dom – dom obklopený pestrými kvetmi, stromami a kríčkami, vyhrala to kombinácia sivej a bielej.

Sivá je nadčasová farba, ktorá ladí s každým ročným obdobím. Ktorá nechá vyniknúť veselým i romantickým odtieňom všetkých možných kvetov. Aj zeleň pôsobí vďaka sivej ešte sviežejšie a krajšie.

Keby ste mi pred niekoľkými rokmi povedali, že zatúžim po sivom dome, vyvalila by som oči. Ale časom som nazbierala skúsenosti a zistila som, že práve sivá je farba, ktorá záplave kvetov dodáva absolútne podmanivú atmosféru. Voľným očkom aj cez objektív.

Takže aj záhradnému domčeku sme dodali sivo-biely náter. Je to absolútne výstižná kombinácia prírodných materiálov a sviežeho, moderného vzhľadu.

Ako sme vyberali záhradný domček

Uvažovali sme nad všeličím. Od plechovej búdy (ktorá manžela vábila najmä cenou), cez plechové či plastové domčeky, ktoré sa viac podobali našim romantických predstavám.

Plechové či plastové domčeky, ktoré vyzerali pekne, však mali pomerne malé rozmery. Najmä na výšku. A my sme sa v domčeku na náradie nechceli krčiť, ale pohodlne pohybovať. Tie väčšie modely sa opäť skôr podobali na búdy, ktoré vôbec nepôsobili útulne a romanticky ;).

Pre mňa je totiž veľmi dôležité, aby som mohla veselo fotiť kytičky aj vence. V peknom a nerušivom prostredí.

Zaujali nás aj montované záhradné domčeky. Tie si viete naozaj krásne zladiť so svojím domom. Stanovili sme si však s manželom svoje aktuálne priority a zhodli sme sa, že do záhradného domčeka zatiaľ nie sme ochotní toľko investovať.

Nakoniec to vyhrala drevená klasika, ktorú sme sa rozhodli doladiť a osviežiť. Drevený domček na rozdiel od plechového či plastového navyše ponúka pekné aj praktické možnosti, ako ho zariadiť.

A hoci ide “len” o domček na náradie, je pre mňa veľmi dôležité, aby sme sa v ňom cítili naozaj dobre. To znamená, že potrebujeme mať naše záhradné náradie a rôzne pomôcky vždy po ruke, pekne usporiadané a ľahko prístupné.

Sledujte nás, budeme zariaďovať záhradný domček spoločne. Podelíme sa o praktické tipy, ako organizovať záhradné náradie a ako si zariadiť naozaj útulný aj praktický záhradný domček.

 

Komentovať príspevok

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť svojim priateľom: